Vrv - Vrf Sistemleri

    

       Vrf-vrv Nedir ?

        Vrf (Variable Refrigerant Flow) baş harflerinden oluşan, Değişken Soğutucu Akışı sistemleri olarak Türkçeye çevirilin klima sistemidir.

Değişken soğutucu hacmi (VRV) olarak da bilinen vrf ve vrf klima sistemleri aynı teknolojiyi kullanmasına rağmen, ayrı markalar tarafından kullanılırlar.

Vrf Klima sistemleri, güvenilir, esnek, kolay kurulum ve üstün konfor ve kontrol açısından tavsiye edilen, VRF sistemleri ise ofisler, oteller, tiyatrolar, mağazalar ve hastaneler gibi birçok uygulamalar için daha çok tercih edilir. 

Neden VRF ?

VRF sistemleri, kendi tasarımı kullanan inverter teknolojisine dayalı olarak, ısıtma ve soğutma beklentilerini fazlasıyla karşılamayı hedeflemektedir. Tüm yıl boyunca eş zamanlı soğutma ve/veya ısıtma yapabilecek şekilde dizayn edilmiş VRV ısı geri kazanım sistemleri modüler olduklarından; binanın ortam koşullarına veya bina içinde sıcak veya soğuk bölgelere göre değişen ısı yüklerine sahip odalar veya zonlar için idealdir. Bir çok kullanım alanı ve avantajlarıyla tercihleriniz arasında yer almaktadır.

Vrf Klima Kullanım Avajtaları

Kolay Kurulum Montaj ve Bakım Kolaylığı

Yüksek tasarım esnekliği

Dış ünite ısı eşanjör drenaj tavası ile donatılmış olması

Otomatik Arıza Arama Fonksiyonu

Otomatik Bilgi Depolama

Kısa Montaj Süresi

Konfor ve Güvenlik

Sıcaklığı optimum konfor için K 0.5 içinde korunur

Sessiz çalışma

Doğrudan soğutucu, hızlı ve verimli sıcaklık kontrolü için hava ısı değişimi

Geniş iç ünite yelpazesi

Her iç ünite PMVs, sıcaklık ve basınç sensörleri kombine kullanımı ile hassas kapasite kontrolü bu bir soğutucu devre dengesizliği önler